Asus Designo MX279 İnceleme

Full HD (1920 x 1080) piksel çözünürlüğü destekleyen Asus Designo MX279’da görüntü kalitesi de ön planda. IPS panelin tercih edildiği monitörde her yönden 178 derecelik görüş açısı elde edebilirsiniz. Öte yandan monitör, çerçevesiz denebilecek bir görüntü alanına sahip. Görüntü alanı alttan, monitörün gri renkli çıtasına eşit seviyede. Sağ, sol ve üst alanlardaysa monitör sınırlarına 8 mm’lik bir uzaklık var. Her ne kadar çerçevesiz tabiri çok doğru olmasa da ürünün çerçevesize yakın bir görünümde olduğunu söylemek gerekli. Özellikle gece karanlığında sizi büyüleyecek görüntülerin beklediğini bilmelisiniz. LED aydınlatma kaynağı ile 250 kandela parlaklık sağlayan monitörde, Asus’un akıllı karşıtlık oranı teknolojisi sayesinde 80.000.000:1 gibi üstün bir değere ulaşılabiliyor. 5 ms olan tepki süresi tüm görüntüler için fazlasıyla yeterli. Hatta Asus’un hızlı sahnelerde daha yüksek performans alınabilmesi için geliştirdiği Tracer Free teknolojisiyle sürekli olarak fotoğraf netliğinde görüntülerin oluşturulması da önemli.

asus
Ayaklığı ile boyutları 622 x 441 x 225 mm olan Asus Designo MX279’un bünyesinde, inanması zor gelebilir ama iki adet 32 mm çapında hoparlör bulunuyor. Deneyimli Bang & Olufsen imzalı ICEpower ses sistemi 6W RMS gücüne ulaşarak masanızın üzerinde hoparlör bulundurma zorunluluğunu da ortadan kaldırıyor. Asus Designo MX279’un görüntünün yanı sıra ses kalitesi olarak da beklentileri karşılaması hiç şüphesiz rakipleri karşısında daha avantajlı bir konuma geçmesini sağlıyor. Monitörün girişlerine baktığımızda karşımıza D-Sub, DVI ve iki adet HDMI çıkıyor. İki adet HDMI arabiriminin avantajı bilgisayarınıza ek olarak oyun konsolu veya uydu alıcı gibi cihazların da bağlanmasına olanak sağlaması. Açık olan görüntü kaynağı tespit edilerek kaynak seçimi otomatik olarak gerçekleştiriliyor. Dikkat çekici bir görünüme sahip olan monitörün doğal olarak VESA desteği yok. Sadece ayaklığı ile beraber kullanılabiliyor. Ayaklık da monitör sanki havada duruyormuş gibi bir izlenim yaratıyor. Monitörün güç tüketimi çalışırken 37W gibi kabul edilebilir bir düzeyde.

Asus Designo MX279 başarılı bir monitör. Görüntüsü kapalıyken de güzel açıkken de. Dış görünüme de önem veriyorsanız piyasada seçilebilecek olan modellerden biri. İçerdiği teknolojiler ve daha da önemlisi Bang & Olufsen ICEpower ses sistemi kesinlikle farklı. Eğer önem verdiğiniz nokta ekran büyüklüğünden fazlasıysa, kesinlikle sizin için.

Teknik Detaylar:
 Ekran 27 inç (1920 x 1080)
 Panel IPS
 Parlaklık 250 kandela
 Karşıtlık 80.000.000:1 (Dinamik)
 Bağlantılar 1 x D-Sub, 2 x HDMI
 Güç Tüketimi 37W